- CMOS technologija plačiai naudojama kompiuterių grandinėse, ypač viskuo, kas panašu į mikroprocesorių.
- Žinoma, technologija yra subtili, todėl kartais pasitaiko klaidų, tokių kaip CMOS kontrolinės sumos klaida sistemoje „Windows 10“.
- Tai tik vienas iš daugelio panašių vadovų, kuriuos aptarėme savo specializuotame sistemos klaidų trikčių šalinimo centre.
- Dar daugiau naudingų vadovų galite rasti naršydami mūsų skirtą „Windows 10“ klaidų puslapį.
CMOS kontrolinė klaida yra iš esmės tarp CMOS ir BIOS, kad atsitinka, kai jūs paleisti kompiuterį konfliktas.
Kai išjungiate kompiuterį, CMOS įrašo skaičių, kuris turi atitikti kitą, kurį BIOS sugeneruoja, kai vėl paleidžiate kompiuterį.
Jei šios dvi reikšmės nesutampa, kompiuteris gali pateikti CMOS kontrolinės sumos klaidą. Tai yra klaidų aptikimo mechanizmas, kuris vadinamas kontroline suma, kitaip vadinamu perteklinio patikrinimo forma renkant duomenų klaidas.
Kaip veikia CMOS ir BIOS
BIOS (pagrindinė įvesties / išvesties sistema) yra CMOS lusto nustatymų / instrukcijų rinkinys, kurį rasite kompiuterio pagrindinėje plokštėje.
Kai OS valdo programinę įrangą, veikiančią kompiuteryje, BIOS yra labiau firmware, tikrinanti kompiuterio RAM, procesorių ir jo periferinius aparatūros komponentus, kad OS galėtų tinkamai įkelti.
BIOS yra svarbūs sistemos duomenys, tokie kaip laikas ir data, patikrinami CMOS. Jis veikia nepriklausomai nuo operacinės sistemos, kurią naudojate savo kompiuteryje, ir valdo visų kompiuterio aparatinės įrangos elementų santykius.
Bet iš tikrųjų OS negali veikti be BIOS, nes čia yra visi operacinės sistemos tvarkyklės.
Pats BIOS yra saugomas CMOS (Complementary Metal Oxide Semiconductor). Taigi iš tikrųjų CMOS turi visus BIOS nustatymus.
Kai nepavyksta BIOS, kompiuterio paleidimas arba paleidimas tampa problemiškas, nes jis negali suderinti BIOS nustatymų prieš kompiuteriui išsijungiant ir paleidus.
CMOS kontrolinės sumos klaidos priežastys
Yra įvairių priežasčių, kodėl gali atsirasti CMOS kontrolinės sumos klaida. Skirtingi kompiuteriai skirtingai nagrinėja klaidą. Pažvelkime į keletą CMOS kontrolinės sumos klaidos priežasčių, prieš siūlydami keletą taisymų;
Pasenusi arba sugadinta BIOS
Po kurio laiko reikės atnaujinti kompiuterio BIOS, kad jis būtų sinchronizuojamas su operacine sistema ir visais aparatūros komponentais, kuriuos naudojate su ja.
Tačiau kartais klaidos priežastis bus daug baisesnė, nes kai kurie virusai gali nepastebimai pakeisti vertės kontrolinės sumos nustatymus ir sugadinti BIOS. Tai sukels CMOS kontrolinės sumos klaidą.
Nenaudota baterija
Kompiuteriui reikia tam tikros formos energijos, kad CMOS lustas galėtų išsaugoti visus BIOS nustatymus tuo metu, kai kompiuteris yra išjungtas. Tą energiją teikia maža baterija.
Deja, ta baterija kažkuriuo metu išseks. Taigi BIOS negalės grąžinti teisingos kontrolinės sumos vertės, o kompiuteris turės naudoti numatytuosius BIOS nustatymus, taigi ir klaida.
Blogas kompiuterio išjungimas
Netinkamas kompiuterio išjungimas reiškia, kad neskiriate jam pakankamai laiko sugeneruoti kontrolinės sumos numerį, kurį reikės patikrinti pagal BIOS, kai kompiuteris vėl paleidžiamas.
Tai sukels CMOS kontrolinės sumos klaidą. Tačiau šiomis aplinkybėmis klaida paprastai būna laikina, nes kitą kartą tinkamai išjungus kompiuterį, kompiuteris bus paleistas teisingai.
Maitinimo šuolis arba pažeista pagrindinė plokštė
Taip pat nėra neįprasta, kad dėl CMOS kontrolinės sumos klaidos gali atsirasti galios padidėjimas ar net fizinė žala. Kažko panašaus neturėtų būti lengva praleisti.
Geriausias būdas bus nuvesti kompiuterį į remonto meistrą ir suremontuoti kompiuterį.
Kaip pataisyti CMOS kontrolinės sumos klaidas sistemoje „Windows 10“?
- Iš naujo paleiskite kompiuterį
- Pakeiskite bateriją
- Ištaisykite CMOS akumuliatoriaus gnybtus
- Iš naujo nustatykite savo BIOS
- Atnaujinkite BIOS
- Pakeiskite pagrindinę plokštę
Kiekvieną kartą, kai vartotojas paleidžia kompiuterį, jis patikrina BIOS nustatymus CMOS, kad patikrintų kontrolinės sumos vertes. Jei jie sutampa, kompiuteris bus paleistas įprastai.
Jei ne, kompiuteris grąžins CMOS kontrolinės sumos klaidą. Priklausomai nuo jūsų prekės ženklo ir modelio, kompiuteris įgarsins pyptelėjimą.
Tačiau kai kuriuose kompiuteriuose gausite įspėjimą, tačiau kompiuteris grįš į numatytuosius BIOS nustatymus ir paleidžiamas įprastai. Kai ne, gausite klaidos pranešimą. Tačiau yra keli sprendimai, kuriuos galite pabandyti išspręsti.
1. Paleiskite kompiuterį iš naujo
Kartais staiga nutraukus kompiuterio maitinimą, kitą kartą paleidus bus sukelta CMOS kontrolinės sumos klaida.
Net išjungus kompiuterį naudojant maitinimo mygtuką nesilaikant įprastos išjungimo procedūros, taip pat gali būti sugadinta BIOS ir ši klaida gali pasirodyti.
Jei įtariate, kad tai gali būti priežastis, kodėl klaida gerai, tiesiog vykdykite kompiuterio instrukcijas ir iš naujo paleiskite kompiuterį, kai baigsite paleisti.
CMOS kontrolinės sumos klaida neturėtų vėl pasirodyti. Tiesiog nepamirškite kitą kartą uždaryti teisingą būdą.
2. Pakeiskite akumuliatorių
Tačiau daugeliu atvejų šis klaidos pranešimas ir toliau pasirodys kiekvieną kartą paleidus įrenginį, nepaisant to, ar paskutinį kartą jį tinkamai išjungėte. Klaida beveik visada patars paspausti F1 ir iš naujo nustatyti laiką ir datą.
Tokiais atvejais dažniausiai kaltas yra CMOS akumuliatorius. Tai yra maža pagrindinės plokštės baterija, teikianti CMOS energiją, todėl ji išlieka maitinama tuo metu, kai išjungiate kompiuterio maitinimo šaltinį.
Ši baterija užtikrina, kad BIOS įkelia teisingus nustatymus, kad kompiuteris galėtų pradėti normaliai.
Kai kuriuose nešiojamuose kompiuteriuose šią mažą bateriją galite rasti mažame skyriuje po kompiuteriu. Jei akumuliatoriaus įtampa yra maža, tikėtina, kad paleidus gausite CMOS kontrolinės sumos klaidą.
Gali prireikti pakeisti šią bateriją, kad būtų pašalinta ši klaida. Tiksite datą ir laiką tik paskutinį kartą.
Lengviausias būdas sužinoti, ar reikia pakeisti CMOS, yra išjungti kompiuterį, kai jį išjungiate. Jei tai nešiojamas kompiuteris, galite įsitikinti, kad jame yra bent 25 proc. Akumuliatoriaus energijos.
Jei kitą kartą paleisdami vėl negausite CMOS kontrolinės sumos klaidos, tikrai žinosite, kad reikia pakeisti CMOS bateriją.
3. Pataisykite CMOS baterijos gnybtus
Dažna problema, su kuria susidūrė žmonės, yra klaidos pranešimas ir toliau rodomas net pakeitus CMOS bateriją.
Paprastai, jei baterija turi daugiau nei 3 voltus, CMOS turėtų veikti be problemų ir grąžinti teisingus BIOS nustatymus.
Tai vis tiek gali būti energijos problema, tik ne pati baterija. Gali būti, kad neigiami ir teigiami kaiščiai, kurie semiasi energijos iš akumuliatoriaus, netinkamai sujungiami. Taigi baterija būtų laisva ir neteiktų energijos.
Išimkite akumuliatorių ir sulenkite neigiamą kaištį, taip pat įlenkite teigiamą kaištį ar bet ką, kas užtikrina, kad abu kaiščiai turi tvirtą kontaktą su akumuliatoriumi.
Vėliau pakeiskite akumuliatorių ir patikrinkite, ar jis gerai priglunda, kai abu gnybtai tinkamai prijungti. Sudėkite viską iš naujo ir paleiskite mašiną iš naujo. Jums turėtų būti gera eiti.
4. Iš naujo nustatykite savo BIOS
Tais atvejais, kai įtariate, kad jūsų BIOS sugadino kenkėjiška programa arba dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, geriausias variantas gali būti iš naujo nustatyti BIOS numatytuosius arba gamyklinius nustatymus.
Tai veiks ir tais atvejais, kai CMOS kontrolinės sumos klaida yra neteisingo BIOS atnaujinimo pasekmė. Nepamirškite atlikti virusų nuskaitymo, jei įtariate infekciją
Norėdami iš naujo nustatyti BIOS, pradėkite spausti F10, kai tik paspausite kompiuterio maitinimo mygtuką. Procedūra iš esmės yra ta pati su daugeliu kompiuterių, tačiau HP nešiojamiesiems kompiuteriams gali tekti naudoti klavišą F2.
Ekrano apačioje turėtumėte pamatyti sąrankos arba įkrovos parinkčių parinktis. Pasirinkite sąranką.
Kai pasirodys mėlynas sąrankos ekranas, paspauskite F9 klavišą, kad iš naujo nustatytumėte BIOS. Spustelėkite Taip, kad patvirtintumėte atstatymą. Kai kuriuose kompiuteriuose, galite rasti variantų, kaip atkurti saugumą Nustatymai gamyklinius nustatymus pagal Saugumo kortelėje.
Paspauskite klavišą F10, kad išsaugotumėte prieš išeinant.
5. Atnaujinkite BIOS
Dabar iš tikrųjų gali prireikti atnaujinti BIOS, jei yra naujesnė versija. Arba gali būti naujas periferinis įrenginys, kurio kompiuteris neatpažįsta, pvz., USB klaviatūra.
Bandymas iš naujo nustatyti BIOS, kai pati klaviatūra neatpažįsta BIOS, nepavyks.
BIOS atnaujinimas arba mirksėjimas gali reikšti tiesiog apsilankymą gamintojo svetainėje ir patikrinimą, ar yra atnaujinta. Jei yra, tiesiog atsisiųskite ir paleiskite.
Kai kurie kompiuteriai taip pat suteiks jums galimybę atnaujinti BIOS iškart iš BIOS sąrankos priemonės. Tiesiog pasirinkite parinktį ir iš ten atlikite atnaujinimą.
Nepamirškite, kad atnaujinus ar mirksint BIOS reiškia, kad jūs jį perrašote nauja informacija. Būkite tikri, ką darote, mirksintis kompiuteris gali jį sugadinti.
Patartina kreiptis į kvalifikuotą techniką ir neatnaujinti BIOS, nebent tai tikrai būtina.
Iš tikrųjų yra daug atvejų, kai vartotojai atnaujino BIOS, bet su neteisingomis reikšmėmis. Taip pat paleidus paleidžiama CMOS kontrolinės sumos klaida.
BIOS atnaujinimas taip pat gali neveikti taip sklandžiai dėl energijos tiekimo nutraukimo ar kitų priežasčių, tokiais atvejais BIOS taip pat gali būti sugadintas ir kompiuteris nebus paleistas.
Norėdami tai ištaisyti, gali tekti iš naujo nustatyti numatytuosius nustatymus, kaip jau aptarėme aukščiau.
6. Pakeiskite pagrindinę plokštę
Galų gale, jei nė vienas iš ankstesnių trikčių šalinimo veiksmų nepadėjo, visa tai rodo kritinio pagrindinės plokštės gedimą. Mes negalime tiksliai pasakyti, kokia yra problema dėl gedimo, tačiau elektros srovė yra perspektyviausia.
Galite atlikti keletą bandymų, tačiau yra tikimybė, kad daug negalėsite padaryti, išskyrus susisiekimą su profesionalu ar pagrindinės plokštės pakeitimą. Ne pačios geriausios naujienos, nei sprendimas per se, bet tokie dalykai būna.
CMOS kontrolinės sumos klaida gali būti tikras dirginimas, jei jos neištaisysite. Ir tas dirginimas išaugs į tikrą nusivylimą, jei nepavyks rasti veiksmingo problemos sprendimo.
Tikimės, kad čia aptarti sprendimai padės ištaisyti klaidą ir vėl paleisti kompiuterį.
DUK: Sužinokite daugiau apie CMOS
- Kam naudojamas CMOS?
BRO naudojamas mikroprocesoriuose, mikrovaldikliuose, statinėje RAM ir kitose skaitmeninės logikos grandinėse, ir jie yra paplitę kompiuteriuose.
- Kuo skiriasi CMOS nuo MOS?
MOS reiškia metalo oksido puslaidininkį, o CMOS reiškia papildomą MOS.
- Kiek laiko tarnauja CMOS baterijos?
Viskas priklausė nuo naudojimo lygio, tačiau vidutinė CMOS baterijos naudojimo trukmė yra 5 metai.
Redaktoriaus pastaba: Šis įrašas iš pradžių buvo paskelbtas 2019 m. Kovo mėn. Nuo to laiko jis buvo atnaujintas ir atnaujintas 2020 m. Birželio mėn. Dėl šviežumo, tikslumo ir išsamumo.