Kaip visam laikui naudoti „Windows XP“ [2019 m. Vadovas]

kaip amžinai naudotis Windows XP

Visi žinome, kad „Microsoft“ nebeteikia oficialios „Windows XP“ paramos nuo 2014 m. Balandžio 8 d.

Taigi, jūs arba atnaujinate į „Windows 10“, arba, žinoma, sužinosite, kaip saugiai naudoti „Windows XP“ po 2014 m. Taigi, kas tai turėtų būti?

Norėdami padėti jums, šioje pamokoje aprašysiu keletą patarimų, kurie užtikrins „Windows XP“ saugumą gana ilgai.

„Windows-XP“ po 2014 mRemiantis rinkos dalies tyrimais, yra daug vartotojų, kurie vis dar naudoja „Windows XP“ savo nešiojamuosiuose kompiuteriuose.

Iš tikrųjų atrodo, kad daugelis vartotojų nenori naujovinti į „Windows 10“ dėl įvairių priežasčių. Jiems būtina žinoti, kaip toliau naudoti „Windows XP“ po 2014 m .

Dėl to mes patikrinsime, kuriuos geriausius patarimus ir gudrybes reikia naudoti „Windows XP“ įrenginyje, kol norite.

Vis dėlto įdomu žinoti, kodėl „Microsoft“ nusprendė eiti šiuo keliu, gerai, tai nėra taip sunku suprasti, nes, matyt, ne taip neseniai išleistos „Windows 10“ sistemos nėra tobulos.

Iki šiol populiariausia platforma yra „Windows 10“, po kurios seka „Windows 7“ ir „Windows XP“. Tai, kad „Windows XP“ vis dar užima 3 vietą, yra nepaprastas dalykas.

Tačiau kai kuriems gali netikti „Windows 10“ atnaujinimas, ypač jei kalbėsime apie verslo segmentą, kuriame turime daug programinės įrangos programų, kurios gali veikti tik „Windows XP“ ar net senesnėse „Microsoft OS“ versijose.

Tokiu atveju turėsite naudoti virtualią mašiną, šiuo klausimu viskas yra sudėtingiau.

Bet tai nėra vienintelė priežastis, kodėl neturėtumėte norėti naujovinti į „Windows 10“, nors galiausiai turėsite tai padaryti - nerasite suderinamų tvarkyklių su „Windows XP“, o naujausi nešiojamieji ir staliniai kompiuteriai palaiko tik „Windows 10“. , „Windows 8“ ir iš dalies „Windows 7“.

Todėl, jei norite ir toliau naudotis mėgstama „Windows“ sistema - XP, nedvejokite ir patikrinkite patarimus, paaiškintus ir išsamius, pateiktus toliau pateiktose gairėse.

Kaip visada ir visada naudoti „Windows XP“

 1. Įdiekite specialų antivirusą
 2. Nuolat atnaujinkite savo programinę įrangą
 3. Nustokite naudoti „Internet Explorer“ arba neprisijungę
 4. Nustokite naudoti „Java“ naršydami žiniatinklyje
 5. Naudokitės kasdiene paskyra
 6. Naudokite virtualią mašiną
 7. Protingai pasirinkite, ką įdiegti „Windows XP“ kompiuteryje
 8. Pridėkite daugiau RAM

Kokia rizika naudojant „Windows XP“, nors „Microsoft“ nebeteikia oficialios to paties pagalbos? Rizika yra gana svarbi, nes kalbame apie saugumo sritį.

„Windows XP“ pabaiga reiškia, kad po 2014 m. Balandžio 8 d. Nebus išleista jokių saugos naujinimų. Taigi, jei nežinote, kaip tinkamai apsaugoti kompiuterį, jis gali būti užkrėstas įvairiomis kenkėjiškomis programomis, klaidomis, kirminais ir virusais.

Vis dėlto nesijaudinkite, nes norint išsaugoti „Windows XP“ net po EOS yra keletas gudrybių.

1. Įdiekite specialų antivirusą

Nors „Microsoft“ nebeišleidžia „Windows XP“ saugos pataisų, vis tiek galite apsaugoti savo kompiuterį. Galite bet kada atsisiųsti ir įdiegti nemokamas arba mokamas antivirusines programas.

Nemokama programinė įranga yra gerai, tačiau jei tikrai norite apsaugoti „Windows XP“ sistemą, turėtumėte pasirinkti mokamą antivirusinės versiją. Geriausios programos, kurias galite naudoti, yra „AVG“, „Avast“, „Norton“ arba „Kaspersky“.

Jei klausiate, kas nutiko „Microsoft Security Essentials“, turėtumėte žinoti, kad programinė įranga paskutinį kartą atnaujinta 2015 m. Birželio mėn.

Bet kokiu atveju, nors „Security Essential“ yra oficialus „Microsoft“ saugos įrankis, rekomenduojame naudoti geresnę antivirusinę programą.


50% „Windows XP“ vartotojų nenaudoja antivirusinės programos. Nebūkite vienas iš jų ir įdiekite vieną iš mūsų naujojo sąrašo!


2. Nuolat atnaujinkite savo programinę įrangą

Bus nepaprastai svarbu atnaujinti savo programas diegiant ar naujausius oficialius atnaujinimus.

Tokiu būdu galite apsaugoti „Windows XP“ kompiuterį nuo pagrindinių kenkėjiškų programų infekcijų, taip pat galite apsaugoti savo programas ir programinę įrangą.

Šiuo klausimu galite naudoti „Secunia“ PSI, tai yra įrankis, kuris gali nuskaityti jūsų kompiuterį dėl pasenusios programinės įrangos.

Taip pat nepamirškite įdiegti visų pataisų, kurie buvo pateikti iki 2014 m. Balandžio 8 d. Pavyzdžiui, jei jums reikia iš naujo įdiegti „Windows XP“ sistemą, atlikite tai, bet nepamirškite kuo greičiau ir prieš eidami pritaikyti saugos pataisas. prisijungęs.

3. Nustokite naudoti „Internet Explorer“ arba neprisijungę

„Windows XP“ turėtumėte naudoti „Google Chrome“ arba „Mozilla Firefox“. Visos pagrindinės ten esančios technologijų ir saugumo kompanijos ragina jus nustoti naudoti „Internet Explorer“ ir dėl rimtų priežasčių.

Kodėl? Na, daugiausia todėl, kad „Windows XP“ nebegaus oficialaus „Internet Explorer“ palaikymo, o tai reiškia, kad jūsų žiniatinklio naršyklė gali nesuteikti reikalingo saugos palaikymo.

Taigi, geriausias būdas išvengti nemalonių situacijų bus naudoti „Google Chrome“ arba „Mozilla Firefox“, kurie atnaujins pataisas.

„Windows XP“ naršyklė

Kitas sprendimas, kurį galite pritaikyti, yra kiek įmanoma neprisijungus prie interneto. Pvz., Kai naudojate skirtingas verslo programas, nereikia įjungti interneto ryšio.

Dauguma jūsų naudojamų įrankių gali prisijungti, jei norite nurodyti naujinius arba kas dar žino. Ne visi šie atnaujinimai yra oficialūs ir, jei nekreipiate dėmesio, galite sugauti kenkėjiškas programas.

Taigi, kai tai įmanoma, turėtumėte neprisijungti.

Jei vis tiek norite prisijungti prie interneto naudodami „Windows XP“, perskaitykite šį vadovą apie geriausias naršykles, naudojamas seniems „Windows“ kompiuteriams.

4. Nustokite naudoti „Java“ naršydami žiniatinklyje

„Java“ yra „Windows“ vartotojų dažniausiai naudojama programinė įranga, ypač naršant internete; įsilaužėliai iš esmės užpuls jūsų kompiuterį per „Java“, ypač po oficialaus „Microsoft“ palaikymo.

Taigi, saugokitės išjungdami „Java“, kai naudojatės savo žiniatinklio naršykle.

Kaip tai padaryti? Tiesiog eikite į Valdymo skydą ir pasirinkite „ Java“ . Tada bakstelėkite Sauga ir atžymėkite parinktį, pavadintą Įgalinti „Java“ turinį naršyklėje . Spustelėkite Gerai ir pritaikykite naujus nustatymus.

5. Naudokitės kasdiene paskyra

Kenkėjiška programa gali padaryti tiek žalos, kiek jos užkrėstos paskyros svarba. Turėkite tai omenyje naudodami „Windows XP“. Taip pat dėl ​​tų pačių priežasčių geriausias būdas yra laikytis atokiau nuo administratoriaus abonementų.

Šiuo klausimu turėtumėte pradėti naudoti kasdienes sąskaitas.

Kasdienėje paskyroje yra svarbių apribojimų, kurie gali būti naudojami apsaugant darbalaukį.

Ribota paskyra negali įdiegti ar pašalinti visų programų ar atlikti visos sistemos pakeitimų, pavyzdžiui, pakeisti standžiojo disko skaidinius.

Štai kaip galite įgalinti ribotas paskyras:

 1. Pirmiausia prisijunkite kaip administratorius; tada nustatykite slaptažodį ir eikite į valdymo skydą
 2. Iš ten spustelėkite Vartotojo abonementai ir pasirinkite savo sąskaitą
 3. Be to, pasirinkite Sukurti naują slaptažodį ir du kartus įveskite naują leidimo raktą
 4. Dabar bakstelėkite Pagrindinis, tada spustelėkite Sukurti naują paskyrą
 5. Išsaugokite naują savo paskyros pavadinimą ir pasirinkite Kitas
 6. Kitas pasirinkite Ribotas ir spustelėkite Sukurti paskyrą. Gerai, jūs ką tik sukūrėte ribotą vartotojo abonementą.

Slaptažodį galite nustatyti atlikdami šios pastraipos pradžioje pateiktus veiksmus.

Norėdami naudoti ribotą paskyrą, iš naujo paleiskite kompiuterį ir tiesiog pasirinkite aukščiau sukurtą paskyrą ir ja mėgaukitės saugiai.

6. Naudokite virtualią mašiną

Windows XP virtuali mašina

Jei patarimai iš viršaus jums yra pernelyg sudėtingi ir verčiau atnaujinkite kompiuterį į „Windows 10“, turėtumėte naudoti virtualią mašiną, kur įdiegti „Windows XP“.

Kaip jau minėjome aukščiau, kai kurios programos ir programos gali veikti tik „Windows XP“ sistemose, o tai reiškia, kad virtualią mašiną turite naudoti bet kurioje kitoje „Windows“ operacinėje sistemoje, kitaip minėti įrankiai visiškai neveiks.

Įdiegti virtualią mašiną nėra taip sunku, nes galite naudoti oficialią „Microsoft“ sukurtą programinę įrangą.

Bet kokiu atveju bus gana nemalonu persijungti tarp įprastos „Windows“ platformos į virtualią mašiną kiekvieną kartą, kai reikia naudoti savo programas, bet bent jau būsite apsaugoti.

7. Protingai pasirinkite, ką įdiegti „Windows XP“ kompiuteryje

Nors „Windows XP“ nebegauna saugos naujinimų, yra daugybė būdų, kuriais vis tiek galite apsaugoti kompiuterį nuo kenkėjiškų programų ar virusų.

Bet kokiu atveju geriausias būdas, žinoma, bus atsargesnis diegiant programinę įrangą, prisijungus prie interneto, naudojantis interneto naršykle ir atsisiunčiant ką nors iš nešiojamojo kompiuterio ar darbalaukio.

Bandydami įdiegti tik oficialias programas, kurias išbandė ir rekomendavo kiti vartotojai, ir naudodami tinkamas antivirusines bei antimalware programas, būsite saugūs naudodami „Windows XP“.

8. Įdėkite daugiau RAM

Operatyvioji atmintis yra labai svarbi, jei norite, kad „Windows XP“ iki šiol veiktų greitai. Viena iš dažniausių problemų, turinčių įtakos „Windows XP“ kompiuteriams, yra lėtas reagavimas dėl ribotos aparatūros konfigūracijos.

Senuose kompiuteriuose, kuriuose veikia „Windows XP“, paprastai yra apie 1 GB RAM arba dar mažiau. Geros naujienos yra tai, kad galite padidinti „Windows XP“ RAM iki 3 GB.

Taigi, pirkite suderinamą RAM lizdą, kad „Windows XP“ taptų praktiškesnis.


Peržiūrėkite šiuos taisymo įrankių rinkinius, kad atkurtumėte savo kompiuterio būklę


Išvada

Dabar, kaip nurodėme šiose gairėse, vis tiek galite naudoti „Windows XP“ dar ilgai po to, kai „Microsoft“ nutraukė oficialų palaikymą.

Naudodamiesi šioje pamokoje aprašytais patarimais, galite saugiai apsaugoti „Windows XP“ kompiuterį neatnaujinę į „Windows 10“ ir nepasirinkę „Linux“, o ne „Windows“.

Žinoma, galiausiai reikės atlikti naujovinimą, nes nerasite suderinamų tvarkyklių ir programinės įrangos su senesnėmis „Windows“ sistemos versijomis.

Bet iki tol nesijaudinkite ir toliau naudokite mėgstamą „Windows“ OS nešiojamajame arba darbalaukyje.

Žinoma, jei norite mėgautis naujausiomis „Windows“ funkcijomis, turėsite atnaujinti į naujausią „Windows 10“ versiją.

Tiesą sakant, „Microsoft“ ką tik padarė naujausią „Windows OS“ versiją „Windows 10 v1909“, prieinamą visiems vartotojams per „Windows Update“.

Taigi, jei esate pasirengęs nustoti naudoti seną gerą „Windows XP“, patikrinkite, ar nėra naujinių, tada paspauskite mygtuką „Atnaujinti“.

Kalbėdami apie „Windows XP“, esame visiškai tikri, kad kita OS netrukus paseks jos pėdomis. Tuo mes turime omenyje, kad „Windows 7“ turi visas galimybes tapti kitu „Windows XP“. Greitai primenu, kad „Microsoft“ neseniai nutraukė oficialų „Windows 7“ palaikymą, o tai reiškia, kad OS nebegauna saugos naujinimų. Taigi dabar dvi populiariausios „Windows“ operacinės sistemos nebegauna saugos pataisų, tačiau milijonai vartotojų jas toliau naudoja.

Nepamirškite naudoti žemiau esančio komentarų lauko, kad galėtumėte dalytis „Windows XP“ patirtimi ir, žinoma, dalintis kitais naudingais patarimais su mumis ir su mūsų skaitytojais. Būkite šalia, nes mes atnaujinsime šį vadovą su nauja informacija, kai tik turėsime tai, kas verta jūsų dėmesio.

Susijusios istorijos, kurias reikia patikrinti:

 • Štai kaip paslėpti savo IP adresą sistemoje „Windows XP“
 • „Wcry“ yra nemokama išpirkos programų iššifravimo priemonė, skirta „Windows XP“
 • Štai kaip „Windows XP“ naudoti „Dropbox“

Redaktoriaus pastaba: Šis įrašas iš pradžių buvo paskelbtas 2014 m. Kovo mėn. Ir paskutinį kartą atnaujintas 2020 m. Sausio 23 d. Dėl šviežumo ir tikslumo.