Kaip ištaisyti per daug foninių procesų sistemoje „Windows 10“

  • Viena didžiausių „Windows“ OS savybių yra gebėjimas atlikti daug užduočių, vadinasi, vienu metu gali būti atliekamos kelios operacijos.
  • Deja, OS daugiafunkciniai gebėjimai turi ribas, o per daug vienu metu veikiančių procesų gali labai sulėtinti jūsų kompiuterį.
  • Šis straipsnis yra daug didesnio dedikuoto centro, skirto „Windows 10“ problemoms spręsti, dalis, todėl būtinai pažymėkite jį, jei vėl kiltų tokių problemų.
  • Jei norite dar daugiau trikčių šalinimo vadovų, apsilankykite mūsų taisymo puslapyje.
per daug vykstančių procesų

Ar jūsų „Windows 10“ užduočių tvarkyklė pateikia daugybę foninių procesų? Jei taip, jums gali tekti sumažinti foninius procesus, kad atlaisvintumėte sistemos išteklius darbalaukio programinei įrangai.

Kadangi foniniai procesai kenkia RAM, jų sumažinimas greičiausiai bent šiek tiek pagreitins jūsų nešiojamąjį kompiuterį ar darbalaukį.

Foniniai procesai paprastai yra „Microsoft“ ir trečiųjų šalių programinės įrangos paslaugos, nurodytos „Services“ lange. Taigi foninių procesų mažinimas yra daugiau programinės įrangos paslaugų nutraukimas.

Tačiau jie taip pat gali būti paleidimo programos ir sistemos monitoriai. Yra keletas būdų, kaip galite ištaisyti per daug foninių procesų sistemoje „Windows 10“.


Kaip sumažinti foninius procesus sistemoje „Windows 10“?

  1. Nuimkite „Windows 10“ paleistį
  2. Nutraukite fono procesus naudodami užduočių tvarkytuvę
  3. Pašalinkite trečiųjų šalių programinės įrangos paslaugas iš „Windows“ paleisties
  4. Išjunkite sistemos monitorius

1. Nuimkite „Windows 10“ paleistį

  • Paspauskite „Windows“ klavišą + X ir pasirinkite „ Task Manager“, kad atidarytumėte skirtuką Procesai.

  • Pasirinkite skirtuką „Pradėti“, parodytą tiesiogiai žemiau.

  • Dabar galite pasirinkti sistemos dėklo programą ir paspausti mygtuką Išjungti, kad pašalintumėte ją iš „Windows“ paleisties.

Užduočių tvarkyklė dažnai pateikia paleidimo programas sistemos dėkle kaip foninius procesus. Dauguma antivirusinių programų yra sistemos dėklo programinė įranga.

Tai programos, kurias paprastai atidarote naudodamiesi sistemos dėklo piktogramų kontekstiniais meniu. Taigi sistemos dėklo programinės įrangos pašalinimas iš „Windows“ paleidimo yra vienas iš būdų sumažinti foninius procesus.

Jei norite sužinoti, kaip pridėti ar pašalinti paleisties programas „Windows 10“, peržiūrėkite šį paprastą vadovą.


Negalite atidaryti užduočių tvarkyklės? Nesijaudinkite, mes turime jums tinkamą sprendimą.


2. Uždarykite foninius procesus naudodami „Task Manager“

Užduočių tvarkyklė skirtuke Procesai pateikia fono ir „Windows“ procesus. Tokiu būdu galite greitai nutraukti foninius procesus pasirinkdami juos ir spustelėdami Baigti užduotį . Tai bent laikinai sustabdys fonines paslaugas.

Atkreipkite dėmesį į RAM ir CPU procentinius skaičius, kurie pabrėžia sistemos išteklių naudojimą procesams. Sustabdykite trečiųjų šalių programinės įrangos procesus, kurie iššvaisto daugiausiai išteklių.

Tačiau laikykitės tik trečiųjų šalių foninių paslaugų nutraukimo. Nekeiskite „Windows“ procesų, kurie yra svarbesni OS.

Jei norite sužinoti, kaip sustabdyti visus „Windows 10“ procesus, perskaitykite šį straipsnį ir sužinokite, kaip tai padaryti patys per trumpą laiką.


Baigti užduotį neveikia? Peržiūrėkite šį išsamų vadovą, kad sužinotumėte, kaip greitai išspręsti problemą.


3. Pašalinkite trečiųjų šalių programinės įrangos paslaugas iš „Windows“ paleisties

  • Užduočių tvarkytuvėje atidarykite skirtuką Procesai.
  • Išplėskite paslaugą, kurią norite išjungti, spustelėdami jos rodyklę.

  • Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite paslaugą ir pasirinkite „ Open Services“ .

  • Tada dukart spustelėkite paslaugą, kurią reikia išjungti, lange Paslaugos, kad atidarytumėte jos ypatybių langą.

  • Išskleidžiamajame meniu Paleisties tipas pasirinkite Išjungta .
  • Pasirinkite parinktį Taikyti ir spustelėkite Gerai, kad uždarytumėte langą.

Norite atsikratyti pasikartojančių procesų sistemoje „Windows 10“? Čia yra geriausias įrankis, kuris tai padarys už jus.


Daugelis trečiųjų šalių programinės įrangos paslaugų, išvardytų foninėse paslaugose, gali būti „Windows“ paleisties dalis. Taigi, pabaiga užduotis mygtukas tik laikinai sustabdyti šias paslaugas tol, kol iš naujo "Windows".

Taigi turėsite išjungti kai kurias foniniuose procesuose išvardytas paslaugas, kad įsitikintumėte, jog jos nepaleidžiamos iš naujo paleidus sistemą.

Tai pašalins pasirinktą paslaugą iš „Windows“ paleisties. Prieš išjungdami paslaugą, atkreipkite dėmesį į langą „Paslaugos“ pateiktą aprašymą, kuriame pateikiama papildoma informacija apie ją. Tada išjunkite, jei jums to tikrai nereikia.

  • Sistemos konfigūracijos įrankis suteikia greitą būdą išjungti visas ne „Microsoft“ paslaugas sistemoje „Windows“, o tai tikrai sumažins užduočių tvarkytuvėje nurodytus foninius procesus.
    • Norėdami atidaryti sistemos konfigūraciją, paspauskite „Windows“ klavišą + R spartusis klavišas.
  • Vykdydami „Run“ įveskite „msconfig“ ir spustelėkite Gerai .

  • Pasirinkite žemiau pateiktą skirtuką Paslaugos.

  • Spustelėkite žymės langelį Slėpti visas „Microsoft“ paslaugas.
  • Paspauskite mygtuką Išjungti viską .
  • Paspauskite mygtuką Taikyti .
  • Norėdami uždaryti langą, spustelėkite mygtuką Gerai .
  • Tada atsidariusiame dialogo lange paspauskite mygtuką Paleisti iš naujo .

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad skirtuke Bendra yra parinktis Įkelti paleisties elementus , kuri suteikia jums greitą būdą pašalinti visas trečiųjų šalių programas iš paleisties. Spustelėkite parinktį Paleistis ir pažymėkite žymės langelį Įkelti paleisties elementus .


Negalite paleisti sistemos konfigūracijos įrankio? Peržiūrėkite šį vadovą, kad jis vėl veiktų.


4. Išjunkite sistemos monitorius

„Task Manager“ trečiųjų šalių sistemos monitorius taip pat pateikia kaip foninius procesus. Kai kurios trečiųjų šalių komunalinės paslaugos apima sistemos monitorius, kurie tikrina sistemos išteklių ir standžiojo disko naudojimą.

Šie sistemos monitoriai veikia nepriklausomai nuo pagrindinės programinės įrangos kaip foninis procesas ir paprastai pateikia daugybę sistemos dėklo pranešimų.

Pavyzdžiui, „CCleaner“ sistemos monitoriaus pranešėjai informuoja vartotojus, kad ši programa gali atlaisvinti 500 megabaitų HDD atminties. Nors sistemos monitoriai paleidžiami paleidžiant „Windows“, ne visada galite juos išjungti naudodami „Task Manager“.

Taigi vienintelis būdas užtikrinti, kad kai kurie sistemos monitoriai neprasidėtų nuo „Windows“, yra sukonfigūruoti jų parinktis, įtrauktas į jų programinę įrangą.

Taigi, jei „Task Manager“ foniniuose procesuose matote sistemos monitorių, programinės įrangos nustatymuose ieškokite parinkties, kuri ją išjungs.

Taigi, foninių procesų perteklių galite ištaisyti pirmiausia pašalindami trečiųjų šalių programas ir jų paslaugas iš „Windows“ paleidimo naudodami „Task Manager“ ir „System Configuration“ įrankius.

Tai atlaisvins daugiau sistemos išteklių darbalaukio programinei įrangai jūsų užduočių juostoje ir pagreitins „Windows“. Šiame straipsnyje rasite daugiau patarimų, kurie atlaisvins sistemos išteklius sistemoje „Windows 10“.


DUK: Sužinokite daugiau apie procesus, vykstančius „Windows 10“

  • Kaip galiu vienu metu paleisti daugiau programų „Windows 10“?

Geriausias būdas leisti daugeliui programų veikti vienu metu be jokių problemų yra turėti daug RAM ir galingą centrinį procesorių, kuris gali atlaikyti nuolatinę papildomą apkrovą.

  • Kas atsitiks, kai vienu metu atidaroma per daug programų?

Trumpai tariant, jūsų kompiuteris labai sulėtės, nes visą turimą atmintį ir apdorojimo galią reikia padalyti procesams. Norėdami naudoti procesoriaus veiklą ir geriau valdyti foninius procesus, galite naudoti specialią programinę įrangą.

  • Ar foniniai procesai laikomi aktyviais procesais?

Taip. Kiekviena operacija, didelė ar maža, šiuo metu atliekama jūsų kompiuteryje, užims tam tikrą procentą laisvos atminties.


Jei turite kitų klausimų ar pasiūlymų, nedvejodami palikite juos toliau pateiktame komentarų skyriuje.

Redaktoriaus pastaba: Šis įrašas iš pradžių buvo paskelbtas 2018 m. Birželio mėn. Nuo to laiko jis buvo atnaujintas ir atnaujintas 2020 m. Kovo mėn. Dėl šviežumo, tikslumo ir išsamumo.