[Išspręsta] Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite pelę, neveikiančią „Windows 10“

 • Negalėjimas naudoti pelės mygtukų gali labai trukdyti naudoti.
 • Jei pele yra sugadintas dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite mygtuką, patikrinkite toliau nurodytus veiksmus.
 • Periferinių įrenginių taisymo puslapyje turime daug kitų vadovų, apimančių tuos pačius dalykus.
 • Mūsų trikčių šalinimo skyrius taip pat yra puikus naudingų straipsnių šaltinis, kuriuos turėtumėte perskaityti!

Ar jūsų dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite neveikia? Be jo „Windows“ negalima atidaryti nė vieno kontekstinio meniu. Arba, jei kyla problema, ji gali būti apribota meniu Pradėti, darbalaukyje arba „File Explorer“.

Tai taip pat gali būti pelės aparatūros problema, bet tikriausiai tai bus dėl sugadintų sistemos failų, trečiųjų šalių programų ar nesuderinamų tvarkyklių.

Toliau pateikiami keli būdai, kaip pataisyti neveikiančius dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite kontekstinius meniu „Windows 10“.


Ką daryti, jei dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite „Windows 10“?

Yra įvairių šio klausimo apraiškų. Čia pateikiami dažniausiai pasitaikantys:

 • Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite, kad neveikia „Windows 7“, „8.1“ ir „Windows 10“ .  Nors šis trikčių šalinimo vadovas skirtas „Windows 10“ dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite išspręsti problemas, verta paminėti, kad ši problema taip pat veikia visas kitas „Windows“ OS versijas. Dėl to čia išvardytus sprendimus galite naudoti ir kitose „Windows“ versijose.
 • Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite, kad neveikia „Excel“ . Sprendžiant iš vartotojų ataskaitų, atrodo, kad „Excel“ dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite klaidas dažniau nei kitose „Office Suite“ programose. Žinoma, kai dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ne „Excel“, tai lemia keletą skaičiuoklių funkcijų apribojimų.
 • Dešiniuoju pelės mygtuko paspaudimu neveiks „Chrome“, „Firefox“, „Edge“, „Opera“ ir kitose naršyklėse - jei dešiniuoju pelės mygtuku spustelėti nepavyksta jūsų naršyklėje, patikrinkite, ar nėra naujinių, ir įdiekite naujausią galimą naršyklės versiją. Jei šiuo sprendimu nepavyksta išspręsti problemos, atlikite toliau išvardytus trikčių šalinimo veiksmus.
 • Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite neveiks nešiojamame kompiuteryje, darbalaukyje, planšetiniame kompiuteryje - kaip matote, ši problema turi įtakos visų tipų įrenginiams, nors atrodo, kad nešiojamuosiuose kompiuteriuose tai įvyksta dažniau.

Norėdami išspręsti anksčiau išvardytas problemas ir kitas dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite pelės problemas, vykdykite toliau pateiktas instrukcijas.


1. Atnaujinkite pelės tvarkyklę

 • Paspauskite užduočių juostos mygtuką „Cortana“ ir paieškos laukelyje įveskite „Device Manager“.
 • Pasirinkite, kad atidarytumėte toliau pateiktą įrenginių tvarkytuvę.

dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite neveikiančią pelę

 • Spustelėkite Pelės ir kiti žymėjimo prietaisai, kad išplėstumėte tuos išorinius įrenginius.
 • Dukart kairiuoju pelės mygtuku spustelėkite pelę (įrenginyje gali būti geltonas šauktuko indikatorius), kad atidarytumėte langą Ypatybės ir spustelėkite skirtuką Tvarkyklė.
 • Spustelėkite  Atnaujinti tvarkyklę, kad atidarytumėte žemiau pateiktą langą.

dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite neveikiančią pelę

 • Pasirinkite automatiškai ieškoti atnaujintą tvarkyklę programinės įrangos variantą iš ten.

Taip pat gali būti verta patikrinti, ar nėra pelės tvarkyklių atnaujinimų. Jei pele nėra naujausios tvarkyklės, ją atnaujinti gali padaryti.


„Windows“ negali automatiškai rasti ir atsisiųsti naujų tvarkyklių? Nesijaudinkite, mes jus aprėpėme.


Automatiškai atnaujinkite tvarkykles naudodami tam skirtą įrankį

„DriverFix-Banner“

Tvarkyklių atnaujinimas yra varginantis procesas, todėl mes siūlome tai padaryti automatiškai naudojant „ DriverFix“ . Taigi, atsisiųsdami ir įdiegdami netinkamas tvarkyklių versijas, išvengsite nuolatinės sistemos pažeidimų.

Po kelių bandymų mūsų komanda padarė išvadą, kad tai yra geriausiai automatizuotas sprendimas. Žemiau rasite trumpą vadovą, kaip tai padaryti.

 1. Atsisiųskite ir įdiekite „ DriverFix“
 2. Paleiskite jį ir leiskite nuskaityti jūsų sistemą, ar nėra visų jūsų tvarkyklių
 3. Pasirinkite iš pasenusių, sugedusių ir trūkstamų tvarkyklių sąrašo, kurį rado „DriverFix“
 4. Palaukite, kol įrankis atsisiųs ir įdiegs„DriverFix“ automatiškai atnaujina tvarkykles
 5. Iš naujo paleiskite kompiuterį.
„DriverFix“

„DriverFix“

„DriverFix“ akimirksniu atnaujins ir pataisys pelės tvarkykles, todėl mygtukų problemos bus praeityje. Nemokamas bandymas Apsilankykite svetainėje

Dauguma „Windows 10“ vartotojų turi pasenusias tvarkykles? Naudokitės šiuo vadovu, būkite žingsnis į priekį.


2. Patikrinkite pelę

 • Spustelėkite „Cortana“ mygtuką „Windows“ užduočių juostoje ir paieškos laukelyje įveskite „aparatūra ir įrenginiai“.
 • Norėdami rasti žemiau esantį langą, pasirinkite Rasti ir išspręsti įrenginių problemas.

dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite neveikiančią pelę

 • Norėdami nuskaityti, paspauskite mygtuką Kitas .
 • Trikčių šalinimo įrankis praneš jums apie aptiktas aparatinės įrangos ir įrenginių problemas su sąrašu, iš kurio galite pasirinkti taisytinus įrenginius.
 • Pasirinkite pelę, jei ji yra sąraše, ir paspauskite mygtuką Kitas .

Pirmiausia reikia patikrinti, ar pelė jokiu būdu nėra sugadinta. Geriausias būdas tai padaryti yra prijungti pelę prie kito nešiojamojo kompiuterio ar darbalaukio, kad pamatytumėte, ar jo dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite.

Jei turite belaidę pelę, pakeiskite jos baterijas naujomis.


Jei trikčių šalinimo įrankis sustoja prieš užbaigdamas procesą, pataisykite jį naudodamiesi šiuo vadovu.


3. Išjunkite planšetinio kompiuterio režimą

Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėtas mygtukas ne visada veikia planšetinio kompiuterio režimu, todėl jį išjungus, jei atsitiks, jis bus įjungtas.

Greitas būdas įjungti / išjungti „Tablet Mode“ yra paspausti „Win“ klavišą + A, kuris atvers žemiau pateiktą „Action Center“ šoninę juostą. Tai apima planšetinio kompiuterio režimo mygtuką, kurį galite paspausti, kad įjungtumėte / išjungtumėte planšetinio kompiuterio režimą.

Paspauskite tą mygtuką, kad išjungtumėte planšetinio kompiuterio režimą.

dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite neveikiančią pelę


Veiksmų centras nebus atidarytas sistemoje „Windows 10“? Peržiūrėkite šį vadovą, kad greitai išspręstumėte problemą.


4. Ištrinkite trečiųjų šalių apvalkalų plėtinius

 • Norėdami pridėti „CCleaner“ prie „Windows“, spustelėkite šios svetainės puslapio mygtuką „ Atsisiųsti “.
 • Atidarykite „CCleaner“ ir spustelėkite Įrankiai > Paleistis ir skirtuką Kontekstinis meniu, kad atidarytumėte apvalkalo plėtinių sąrašą, kaip parodyta tiesiogiai žemiau.

dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite neveikiančią pelę

 • Dabar galite išjungti arba ištrinti apvalkalo plėtinius. Jei norite palikti kai kuriuos iš jų, pasirinkite visus trečiųjų šalių apvalkalų plėtinius ir paspauskite mygtuką Išjungti .
 • Arba paspauskite mygtuką „ Ištrinti“, jei norite ištrinti apvalkalo plėtinius.
 • „ShellExView“ yra dar viena priemonė, kuria galite išjungti apvalkalo plėtinius, kuriuos galite pridėti prie daugumos „Windows“ platformų iš šio puslapio.
 • Atidarykite „ShellExView“ kaip administratorių, pasirinkdami jo spartųjį klavišą ir paspausdami klavišą „Ctrl“ + „Shift“ + „Enter“.
 • Norėdami atidaryti trečiųjų šalių apvalkalų plėtinių sąrašą, galite spustelėti  Parinktys > Filtruoti pagal plėtinio tipą > Kontekstinis meniu .
 • Pasirinkite visus rausvus trečiųjų šalių apvalkalo plėtinius laikydami klavišą „Ctrl“ ir spustelėkite raudoną mygtuką, kad juos išjungtumėte.
 • Meniu juostoje „ShellExView“ dar kartą spustelėkite „ Parinktys “ ir pasirinkite „ Paleisti naršyklę“, kad iš naujo paleistumėte „Windows Shell“, kurį galbūt sugadino trečiosios šalies programa.

⇒ Gaukite CCleaner

Trečiųjų šalių programos prideda savo parinktis į kontekstinį meniu, vadinamą apvalkalo plėtiniais. Taigi gali būti, kad trečiosios šalies apvalkalo plėtinys neleidžia atidaryti kontekstinio meniu, o juos ištrynus gali išspręsti dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite kontekstinį meniu.


5. Paleiskite „Windows“ (failų) naršyklę

 • Jei dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite kontekstinius meniu nėra atidaryti specialiai „File Explorer“, iš naujo paleisdami „Explorer“ naudodami užduočių tvarkytuvę, gali tai padaryti.
 • Atidarykite „Task Manager“ paspausdami „Ctrl + Alt + Del“ spartųjį klavišą ir pasirinkite „  Task Manager“ .
 • Užduočių tvarkyklėje spustelėkite skirtuką Procesai.
 • „Windows Explorer“ yra sąraše „Windows“ procesai.
 • Pasirinkite „Windows Explorer“ ir paspauskite mygtuką „ Paleisti iš naujo “.

dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite neveikiančią pelę


Negalite atidaryti užduočių tvarkyklės? Nesijaudinkite, mes turime jums tinkamą sprendimą.


6. Patikrinkite grupės strategijos numatytąjį  kontekstinį meniu Pašalinti „Windows Explorer“

 • Pirmiausia paspauskite „Win“ klavišą + R, kad atidarytumėte „Run“ ir  teksto laukelyje įveskite gpedit.msc , kad atidarytumėte „Local Group Policy Editor“ langą.
 • Spustelėkite Vartotojo konfigūracija > Administravimo šablonai > „ Windows“ komponentai ir „ File Explorer “ kairėje grupės strategijos rengyklės lango pusėje.
 • Du kartus spustelėkite parinktį Pašalinti numatytąjį kontekstinio meniu „Windows Explorer“, kad atidarytumėte jos langą.
 • Jei parinktis įgalinta, spustelėkite radijo mygtuką Išjungta .
 • Norėdami uždaryti langą, paspauskite Taikyti ir Gerai .
 • Perkraukite nešiojamąjį kompiuterį ar darbalaukį.

Grupės politikos rengyklėje yra parinktis Pašalinti numatytąjį „Windows Explorer“ kontekstinio meniu parinktį, kuri išjungia kontekstinį meniu, jei pasirinkta.

Taigi, jei naudojate „Windows 10 Enterprise“ arba „Pro“, kuriame yra vietinis grupės politikos redaktorius, patikrinkite, ar ši parinktis nepasirinkta.

Daugelis „Windows 10“ vartotojų neįsivaizduoja, kaip redaguoti grupės politiką. Sužinokite, kaip galite tai padaryti, perskaitę šį paprastą straipsnį.


7. Paleiskite sistemos failų tikrinimo priemonę

 • Paspauskite klavišą Win + X spartųjį klavišą ir pasirinkite Komandinė eilutė (Administratorius), kad atidarytumėte žemiau esantį langą.

dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite neveikiančią pelę

 • Tada įveskite sfc / scannow į komandų eilutę ir paspauskite Enter.
 • Nuskaitymas tikriausiai užtruks apie 15–20 minučių.
  • Jei tai ištaisys, bus nurodytas komandos eilutės tekstas, „ Windows“ išteklių apsauga rado sugadintus failus ir juos sėkmingai pataisė.
 • Iš naujo paleiskite „Windows“, jei SFC ištaiso failus.

Sistemos failų tikrinimo priemonė, dar kitaip vadinama SFC scannow, yra patogus įrankis, kuris taiso sugadintus sistemos failus, kai kurie iš jų gali būti neveikiančio dešinio pelės klavišo šaknis.

Jei kyla problemų pasiekiant komandų eilutę kaip administratorius, geriau atidžiau pažvelkite į šį vadovą.


komanda „scannow“ sustabdyta dar nepasibaigus procesui? Mes jums lengvai pataisėme.


8. Grąžinkite „Windows“ į ankstesnį atkūrimo tašką

 •  „Cortana“ paieškos laukelyje įveskite sistemos atkūrimą .
 • Pasirinkite Kurti atkūrimo tašką, kad atidarytumėte žemiau esantį langą.

dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite neveikiančią pelę

 • Paspauskite sistemos atkūrimą ir spustelėkite mygtuką Kitas, kad atidarytumėte toliau pateiktų atkūrimo taškų sąrašą.

dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite neveikiančią pelę

 • Spustelėkite Rodyti daugiau atkūrimo taškų parinkčių, kad atidarytumėte visą atkūrimo taškų sąrašą.
 • Pasirinkite datą, į kurią norite atkurti „Windows“, ir spustelėkite Pirmyn .
 • Dabar paspauskite mygtuką Baigti, kad atkurtumėte „Windows“.

Sistemos atkūrimo įrankis grąžins „Windows“ ankstesnę datą. Grąžinus „Windows“ į atkūrimo tašką praėjus mėnesiui, tai būtų galima išspręsti, jei visi dešiniuoju pelės mygtuku spustelėti kontekstiniai meniu veiktų gerai prieš kelias dienas.

Jei jus domina daugiau informacijos apie tai, kaip sukurti atkūrimo tašką ir kaip tai jums galėtų padėti, pažiūrėkite į šį paprastą straipsnį, kad sužinotumėte viską, ką reikia žinoti.


Jei sistemos atkūrimas neveikia, neišsigąskite. Patikrinkite šį naudingą vadovą ir viską sutvarkykite.


9. Sureguliuokite jutiklinės dalies uždelsimo laiką arba išjunkite jutiklinę dalį

 1. Kompiuteryje paspauskite „ Win + I“ klavišus.
 2. Tai atneš sistemos nustatymus ; iš ten spustelėkite Įrenginiai .pataisyti dešiniuoju pelės klavišu neveikia
 3. Tada pasirinkite pelės ir jutiklinės dalies skirtuką.
 4. Kitame lange pasirinkite „ Touchpad“ .pataisyti dešiniuoju pelės klavišu neveikia
 5. Pakeiskite atidėjimo laiką naudodami išskleidžiamąjį meniu.
 6. Nustatykite uždelsimą kitoms reikšmėms ir išbandykite pelę; jei atsitiktinis šuolis išnyksta, tai reiškia, kad jūs ką tik radote tinkamą problemos sprendimą.
 7. Išjungti jutiklinę dalį

Dabar, jei nenorite kreiptis į radikalius ir sudėtingus sprendimus, pvz., Naudodami atkūrimo tašką, tęskite trikčių šalinimo procesą naudodamiesi toliau išvardytais būdais.

Kai kuriais atvejais pelės ir jutiklinės dalies naudojimas gali sukelti konfliktų tarp šių dviejų aparatūros komponentų. Šie klausimai taip pat gali atsitiktinai išjungti pelės dešinio paspaudimo funkciją.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, kaip išjungti jutiklinę dalį, kai prijungta išorinė pelė, peržiūrėkite šį paprastą vadovą.


Jei kyla problemų atidarant programą „Nustatymas“, peržiūrėkite šį straipsnį, kad išspręstumėte problemą.


Jei problema išlieka pakeitus jutiklinės dalies uždelsimo laiką, pabandykite visiškai išjungti jutiklinę dalį.

 1. Eikite į Pradėti> įveskite „pelės nustatymai“> paspauskite Enter, kad pasirinktumėte pirmąjį rezultatą
 2. Pasirinkite „Touchpad“ skirtuką> spustelėkite Sustabdyti įrenginį arba Išjungti (atsižvelgiant į jūsų „Windows“ versiją)pataisyti dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite neveikiantį kompiuterį
 3. Jūsų jutiklinė dalis dabar yra išjungta> pabandykite naudoti pelės dešiniuoju pelės klavišu funkciją, kuri dabar yra visiškai funkcionali.

Reikia papildomos informacijos, kaip išjungti jutiklinę dalį? Perskaitykite šį straipsnį.


10. Patikrinkite, ar nėra trečiųjų šalių programų konfliktų

 1. Eikite į Pradėti> įveskite Valdymo sritis l> paspauskite Enter, kad atidarytumėte Valdymo skydą
 2. Eikite į Programos pašalinimaspataisyti dešiniuoju pelės klavišu neveikia
 3. Pasirinkite pelės koregavimo įrankį, kurį norite pašalinti> pašalinkite
 4. Iš naujo paleiskite kompiuterį> patikrinkite, ar galite tinkamai naudoti pelės dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite.

Kai kurios trečiųjų šalių programos ir programos gali paveikti pelę. Jei įdiegėte specialius žymėjimo prietaisų koregavimo įrankius, tai gali sukelti įvairių pelės problemų, įskaitant dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite.

Pašalinkite šiuos įrankius ir naudokite įmontuotus pelės nustatymus, galimus jūsų kompiuteryje.


Jūs negalite atidaryti valdymo skydo? Pažvelkite į šį išsamų vadovą, kad rastumėte sprendimą.


11. Pašalinkite neseniai įdiegtą programinę įrangą

Eikite į Pradėti > įveskite Valdymo skydas > pasirinkite neseniai pridėtą (-as) programą (-as)> spustelėkite Pašalinti .

pataisyti dešiniuoju pelės klavišu neveikia

Jei neseniai įdiegėte naują programinę įrangą savo kompiuteryje, pabandykite ją pašalinti. Panašiai kaip apie pelės koregavimo įrankius, apie kuriuos kalbėjome anksčiau, įvairūs kiti trečiųjų šalių įrankiai gali spustelėti dešiniuoju pelės klavišu tinkamai neveikti.

Tada iš naujo paleiskite kompiuterį ir patikrinkite, ar problema išspręsta.


Reikia papildomos informacijos, kaip pašalinti programas ir programas? Peržiūrėkite šį straipsnį.


12. Atnaujinkite savo NVIDIA tvarkykles

Daugelis vartotojų pastebėjo, kad „NVIDIA“ tvarkyklėse dažniausiai kyla problemų su „Creators Update“. Jei po naujovinimo į naujausią OS versiją dešiniuoju pelės klavišu neveikia, pabandykite įdiegti naujausią pagrindinės plokštės tvarkyklę.

Galite rankiniu būdu atsisiųsti galimas NVIDIA kompiuterio tvarkykles iš oficialios įmonės svetainės.


Pažymėkite šį puslapį ir visada atnaujinkite naujausius ir geriausius GPU tvarkykles.


13. Pakeiskite USB šakotuvo energijos valdymo parametrus

 1. Paleiskite „ Device Manager“ .
 2. Eikite į „ Universal Serial Bus“ valdiklių skyrių ir išplėskite jį.
 3. Dukart spustelėkite „ USB Root Hub“, kad atidarytumėte jo ypatybes.
 4. Eikite į skirtuką Energijos valdymas ir panaikinkite žymėjimą Leisti kompiuteriui išjungti šį įrenginį, kad būtų taupoma energija .

  dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite neveikiančią pataisą

 5. Spustelėkite Taikyti ir Gerai, kad išsaugotumėte pakeitimus.

Daugelis vartotojų pranešė, kad taisydami klaidas dešiniuoju pelės mygtuku, pakeitė USB šakotuvo energijos valdymo parametrus.

Pakartokite tuos pačius veiksmus su visais USB šakotuvo įrenginiais, išvardytais įrenginių tvarkytuvėje.


14. Paleiskite visą sistemos nuskaitymą

 1. Eikite į Pradėti> įveskite gynėją > dukart spustelėkite „Windows Defender“, kad paleistumėte įrankį
 2. Kairiajame skydelyje pasirinkite skydo piktogramąpataisyti dešiniuoju pelės klavišu neveikia
 3. Naujame lange spustelėkite parinktį Išplėstinis nuskaitymas
 4. Norėdami pradėti visą sistemos kenkėjiškų programų nuskaitymą, pažymėkite viso nuskaitymo parinktį.

Kenkėjiška programa gali sukelti įvairių problemų jūsų kompiuteryje, įskaitant klaidas ir aparatinės bei programinės įrangos veikimo sutrikimus. Atlikite pilną sistemos nuskaitymą, kad aptiktumėte bet kokią jūsų kompiuteryje veikiančią kenkėjišką programą.

Galite naudoti „Windows“ įmontuotus antivirusinius, „Windows Defender“ ar trečiųjų šalių antivirusinius sprendimus.


15. Atnaujinkite savo OS

Įsitikinkite, kad kompiuteryje naudojate naujausius „Windows“ OS naujinimus. Kaip greitą priminimą, „Microsoft“ nuolat diegia „Windows“ naujinimus, kad pagerintų sistemos stabilumą ir išspręstų įvairias problemas.

Norėdami pasiekti „Windows“ naujinimo skiltį, tiesiog įveskite naujinimą paieškos laukelyje. Šis metodas veikia visose „Windows“ versijose. Tada eikite į „Windows Update“, patikrinkite, ar nėra naujinimų, ir įdiekite galimus naujinimus.

pataisyti dešiniuoju pelės klavišu neveikia


Ar kyla problemų atnaujinant „Windows“? Peržiūrėkite šį vadovą, kuris padės juos išspręsti.


Bet kuris iš anksčiau nurodytų pataisymų gali vėl tinkamai veikti spustelėjus dešinįjį pelės klavišą. Paprastai tai yra programinės įrangos klaida, todėl jums nereikės naujos pelės.

Ištaisę kontekstinį meniu, peržiūrėkite šį „Windows“ ataskaitos vadovą, kur rasite tolesnių tinkinimo patarimų.

Jei turite papildomų klausimų ar pasiūlymų, nedvejodami palikite juos toliau pateiktame komentarų skyriuje ir būtinai juos patikrinsime.


Redaktoriaus pastaba: Šis įrašas iš pradžių buvo paskelbtas 2018 m. Balandžio mėn. Ir nuo to laiko atnaujintas ir atnaujintas 2020 m. Rugsėjo mėn., Kad būtų šviežesnis, tikslus ir visapusiškas.