„Classpnp.sys“ yra „Microsoft Windows SCSI“ klasės sistemos failas, gaunamas kaip „Windows“ OS dalis. Nors įprastiems vartotojams niekada nereikia žinoti apie failą CLASSPNP.SYS, kartais galite susidurti su klaidomis, susijusiomis su tokiomis kritinėmis sistemos įrenginių tvarkyklėmis.
CLASSPNP.SYS klaida yra BSOD klaida, todėl paveiktas kompiuteris paliekamas nenaudojamas. Klaida gali atsirasti dėl kelių priežasčių, įskaitant aparatūros gedimą ir programinės įrangos sugadinimą.
Dauguma CLASSPNP.SYS klaidos atvejų yra susiję su aparatūros gedimu, o kai kurie vartotojai pranešė, kad klaida atsirado įdiegus žaidimą ir kitas „Windows“ programas.
Šiame straipsnyje mes apžvelgsime visus galimus sprendimus, kaip išspręsti CLASSPNP.SYS BSOD klaidą „Windows 10“, „7“ ir „8“.
Veiksmai, skirti pašalinti CLASSPNP.SYS BSOD klaidas
1 sprendimas: pašalinkite neseniai įdiegtas programas
Kai kurie „Windows“ vartotojai pranešė, kad CLASSPNP.SYS klaida atsirado įdiegus vaizdo žaidimą ar programinę įrangą. Tokioje situacijoje labai tikėtina, kad klaidą sukelia programinė įranga.
Reprezentacinis vaizdas - programa nėra susijusi su klaida.
Jei galite paleisti „Windows“ ir praeiti prisijungimo ekraną, pabandykite pašalinti žaidimą ar programinę įrangą. Dabar iš naujo paleiskite kompiuterį ir patikrinkite, ar problema išspręsta.
- Taip pat skaitykite: 10 geriausių pašalinimo programų programinės įrangos, skirtos kompiuterio vartotojams
2 sprendimas: atjunkite išorinę aparatinę įrangą / išorinius įrenginius
Kita dažna CLASSPNP.SYS klaidos priežastis yra periferiniai įrenginiai. Jei prie nešiojamojo kompiuterio ar kompiuterio prijungėte aparatinę įrangą, pvz., USB pelę, išorinį standųjį diską, belaidės pelės „Bluetooth“ raktą, išorinį aušintuvą ir bet kurį kitą įrenginį, pabandykite juos atjungti.
Išjunkite kompiuterį. Atjunkite vieną iš išorinių įrenginių ir paleiskite kompiuterį iš naujo. Darykite tai tol, kol išspręsite problemą arba atjungsite visus išorinius įrenginius.
Jei klaida atsirado dėl išorinio įrenginio, galite kurį laiką jį laikyti atjungtą ir patikrinti, ar jis veikia su kitais įrenginiais. Tai turėtų leisti patikrinti aparatūrą, ar nėra kokių nors gedimų.
3 sprendimas: paleiskite paskutinę žinomą gerą konfigūraciją
„Windows OS“ saugo sistemos aparatūros konfigūracijos ir tvarkyklės parametrų kopijas, paimtas iš sistemos registro. Jei nepavyksta paleisti, OS į paleidimo meniu įtraukia parinktį Paskutinė žinoma gera konfigūracija.
Jei jūsų kompiuteris jau aptiko kelis įkrovos gedimus, galite naudoti parinktį Paskutinė gerai žinoma konfigūracija, kad paleistumėte įprastai.
„Windows OS“ automatiškai parodys parinktį Paskutinė žinoma gera konfigūracija po kelių nesėkmingų bandymų paleisti OS.
Arba galite rankiniu būdu pasiekti šią parinktį, paspausdami klavišą F8, kol pasirodys Pradžios parinkties ekranas. Prieš pradėdami „Windows“ paleisti, įsitikinkite, kad pradėjote spausti F8 klavišą.
Pastaba: „Windows 8“ ir „Windows 10“ parinktis Paskutinė žinoma gera konfigūracija pagal numatytuosius nustatymus yra išjungta. Turite jį įgalinti rankiniu būdu iš registro rengyklės.
- Taip pat skaitykite: „Unmountable Boot Volume“ mėlyno ekrano klaida kompiuteryje: 4 būdai, kaip ją išspręsti
4 sprendimas: pakeiskite SATA režimo nustatymą BIOS
Jūsų kompiuteris sukonfigūruotas naudoti IDE arba ACHI mechanizmą norint konfigūruoti naudojant SATA (Serial ATA). Nemaža dalis vartotojų pranešė, kad pakeitus SATA režimą BIOS nustatymuose, jie ištaisė klaidą CLASSPNP.SYS.
Norėdami įvesti BIOS nustatymus, paleiskite kompiuterį iš naujo ir pradėkite spausti F2, kol pamatysite BIOS ekraną. Spartusis klavišas gali skirtis, atsižvelgiant į nešiojamojo kompiuterio gamintoją.
Nustatydami BIOS, laikinai pakeiskite disko režimą iš AHCI į IDE. Išsaugokite pakeitimus ir išeikite iš BIOS ekrano.
Pastaba: jei SATA režimas jau nustatytas į IDE, pabandykite pakeisti jį į kitą galimą nustatymą, kuris yra AHCI arba suderinamumo režimas.
Iš naujo paleiskite kompiuterį ir patikrinkite, ar klaida CLASSPNP.SYS išspręsta.
5 sprendimas: pašalinkite vidinę aparatinę įrangą
CLASSPNP.SYS klaida taip pat gali atsirasti dėl vidinės aparatinės įrangos gedimo. Jei turite sugedusią RAM ar kietąjį diską, tai gali užkirsti kelią „Windows“ įprastai paleisti.
Jei įdėjote RAM atmintinę, vaizdo plokštę ar PCI-e kortelę, pabandykite jas laikinai pašalinti.
Net jei nepridėjote naujos aparatūros, pabandykite pašalinti papildomą RAM, vaizdo plokštę, PCI-e kortelę arba belaidę kortelę ir paleiskite kompiuterį iš naujo. Aparatinę įrangą galite vėl įdėti, jei kompiuteris paleidžiamas įprastai.
Jei turite tik vieną RAM vienetą, bet tuščią lizdą šalia, išimkite ir įdėkite RAM į tuščią lizdą.
Arba galite naudoti „Memtest86 +“, atminties modulio tikrinimo programinę įrangą, ir sukurti iš jos įkrovos USB diską, kad patikrintumėte, ar nėra blogo atminties modulio. Galite atsisiųsti „Memtest86 + ISO“ iš oficialios svetainės.
Pirmiausia įsitikinkite, kad pirmiausia sukūrėte įkeliamą „flash“ diską arba kompaktinį diską. Įkelkite iš USB disko ir atlikite atminties testą, kad patikrintumėte, ar blogas atminties modulis. Aptikę išimkite blogos atminties modulius ir perkraukite savo kompiuterį.
- Taip pat skaitykite: 5 geriausios aparatūros konfigūracijos programinės įrangos, skirtos „Windows“ kompiuterio vartotojams
6 sprendimas: paleiskite sistemos failų tikrinimo priemonę
„Microsoft Windows“ operacinėje sistemoje yra įmontuota sistemos failų tikrinimo priemonė. Tai leidžia vartotojams patikrinti, ar nėra sugadintų ar trūkstamų sistemos failų, ir pataiso juos pakeisdamas trūkstamą failą to paties failo talpykloje saugoma versija.
Jei galite paleisti į „Windows“, atidarykite komandų eilutę kaip administratorių ir įveskite šią komandą: sfc / scannow
Jei negalite įkelti į „Windows“, atlikite „System File Checker“ atkūrimo režimu.
Galite atkurti atkūrimo režimą iš prisijungimo ekrano, išplėstinio taisymo parinkties arba atkūrimo ekrano. Darant prielaidą, kad negalite įkelti į „Windows“, jums lieka dvi galimybės. Štai kaip tai padaryti.
1 variantas: kai jūsų kompiuteris nepavyksta paleisti kelis kartus, „Windows 10“ pateikia atkūrimo ekraną. Atkūrimo ekrane spustelėkite Žiūrėti išplėstines taisymo parinktis.
2 variantas: Arba galite patekti į atkūrimo režimą paspausdami klavišą F8.
Išjunkite kompiuterį. Paspauskite pradžios mygtuką ir pradėkite spausti F8, kol pamatysite atkūrimo ekraną.
Paleiskite sistemos failų tikrintuvą iš atkūrimo režimo
- Nuo Pasirinkite parinktį ekraną, spustelėkite Trikčių variantą.
- Spustelėkite Išplėstinės parinktys. Dalyje Išplėstinė parinktis pasirinkite Komandinė eilutė.
- Paleidus iš naujo, komandų eilutės lange įveskite šią komandą.
sfc / „Scannow“
Jei ta komanda neveikė, pabandykite tai. Ši komanda tikrins tik klaidas C: diske
Sfc / scannow / OFFBOOTDIR = C: / OFFWINDIR = C: „Windows“
Dabar sistemos failų tikrintuvas patikrins, ar C: tvarkyklėje nėra sugadintų ar trūkstamų failų, ir bandys ją pataisyti naujais failais.
- Taip pat skaitykite: Atnaujinkite „Windows 10 Mail“ ir „Calendar“, kad įjungtumėte tamsųjį režimą
7 sprendimas: Atkurkite „Windows“ ankstesniame taške
Visuose „Windows“ kompiuteriuose yra sistemos atkūrimo parinktis. Sistemos atkūrimo funkcijos leidžia sukurti sistemos atkūrimo tašką ir išsaugoti jį vietiniame diske.
„Windows“ automatiškai sukuria atkūrimo taškus ir išsaugo veikiančią jūsų sistemos kopiją prieš atlikdama svarbius pakeitimus, pvz., Taikydami naujus naujinimus ar diegdami programą.
Jei sistemoje kas nors nepavyksta, galite grįžti į darbinę būseną atkurdami kompiuterį į ankstesnį tašką ir anuliuoti sistemos pakeitimus.
Sistemos atkūrimo ypatybes galite pasiekti naudodami darbalaukį arba atkūrimo parinktį.
1 parinktis: jei galite prisijungti ir pasiekti darbalaukį, atlikite šiuos veiksmus.
„Cortana“ / „Search“ juostoje įveskite Atkurti ir pasirinkite parinktį Sukurti sistemos atkūrimo tašką . Tai atvers sistemos ypatybių langą.
2 parinktis: jei negalite prisijungti arba paleisti į „Windows“, atlikite šiuos veiksmus:
- Kai kompiuteris kelis kartus nepaleidžia įkrovos proceso, jis parodys atkūrimo ekraną (automatinio taisymo ekranas). Nuo atkūrimo ekrane, spustelėkite Žr Išplėstinės parinktys.
- Kompiuteris bus paleistas iš naujo su Pasirinkti parinktį ekranu. Spustelėkite parinktį Trikčių šalinimas .
- Tada spustelėkite Išplėstinės parinktys ir pasirinkite Sistemos atkūrimas.
Atlikite sistemos atkūrimą
- Lange Sistemos atkūrimas spustelėkite mygtuką Kitas .
- „Windows“ rodys naujausią sukurtą atkūrimo tašką. Norėdami peržiūrėti visus galimus atkūrimo taškus, spustelėkite parinktį „ Rodyti daugiau atkūrimo taškų “.
- Dabar turite nuspręsti, kurį atkūrimo tašką naudoti. Pirmiausia rekomenduočiau pradėti nuo naujausios.
- Pasirinkite atkūrimo tašką ir spustelėkite mygtuką „ Ieškoti paveiktų programų“ . Tai parodys visas programas, kurias paveikė (pašalino / iš naujo įdiegė), jei tęsite šį sistemos atkūrimą.
- Spustelėkite Pirmyn . Perskaitykite patvirtinimo pranešimą ir spustelėkite Baigti.
„Windows“ sistemos atkūrimo procesas užtruks nuo kelių minučių iki valandos.
Jei klaida CLASSPNP.SYS išspręsta, nieko daryti nereikia. Jei ne, pabandykite kitus atkūrimo taškus, kol problema bus išspręsta.
- Taip pat skaitykite: Kaip sukurti atkūrimo tašką iš „Windows 10 Desktop“
8 sprendimas: išvalykite „Windows“ diegimą
Tai mažiausiai rekomenduojamas sprendimas CLASSPNP.sys klaidai ištaisyti. Tačiau jei problema prasidėjo naujame kompiuteryje arba įdiegus naujinimus, problemą galite išspręsti išvalę „Windows“ įdiegdami naujausią galimą versiją.
Prieš atlikdami švarų diegimą, įsitikinkite, kad padarėte visų turimų duomenų atsarginę kopiją. Galite perskaityti vieną iš mūsų vadovo, kuriame paaiškinta, kaip įdiegti „Windows 10 Creators Update“ iš ISO failo.
Išvada
Dažniausia CLASSPNP.sys klaidos priežastis yra aparatinės įrangos gedimas arba sugadinta tvarkyklė. Kartais „Windows“ gali nepavykti tinkamai aptikti aparatinės įrangos, o tai gali sukelti gedimus ir neleisti sistemai paleisti įprastai.
Išbandykite visus šiame straipsnyje rekomenduojamus sprendimus ir sužinokite, kuris iš jų laikosi ant sienos.
Taip pat nepamirškite mums pasakyti, kad sprendimas padėjo išspręsti jūsų kompiuterį toliau pateiktose pastabose.
Susijusios istorijos, kurios jums gali patikti:
- 11 geriausių „Windows 10“ registrų valymo priemonių, skirtų naudoti 2019 m
- Ką daryti, kai „Windows 10“ trūksta šiukšliadėžės
- 5 naudinga derinimo programinė įranga, skirta greitai atsikratyti kompiuterio klaidų