Visiškas pataisymas: „Windows 10“ klaida MACHINE CHECK EXCEPTION

MAŠINŲ PATIKRINIMO KLAIDA

„Blue Screen of Death“ klaidos, taip pat žinomos kaip STOP klaidos, yra viena rimčiausių „Windows 10“ klaidų. Tokio tipo klaidas gali sukelti sugedusi aparatinė įranga, todėl labai svarbu žinoti, kaip ištaisyti tokias klaidas kaip MACHINE CHECK EXCEPTION.

MAŠINŲ TIKRINIMO IŠIMTIS gali sukelti daug problemų jūsų kompiuteryje. Kalbėdami apie šią klaidą, vartotojai taip pat pranešė apie šias problemas:

 • Machine Check Exception mėlynas ekranas - po šios klaidos visada seka mėlynas mirties ekranas. Labiausiai tikėtina priežastis yra aparatinės įrangos problema arba sugadinta tvarkyklė.
 • Mašinos tikrinimo išimtis įkrovos metu - kartais ši klaida pasirodo, kai tik jūsų kompiuteris paleidžiamas. Todėl visiškai negalėsite pasiekti „Windows 10“.
 • Mašinos tikrinimo išimties perteklius - daugelis vartotojų linkę persijungti savo aparatinę įrangą, kad pasiektų maksimalų našumą. Tačiau persijungus gali atsirasti ši ir daugelis kitų klaidų.
 • Mašinos tikrinimo išimtis „Windows 10“ diegimas - nedaugelis vartotojų pranešė apie šią problemą, kai tik įdiegė „Windows 10“. Pasak jų, problemą sukėlė nesuderinama aparatūra arba netinkama tvarkyklė.
 • „Windows 10“ atnaujinimas „machine_check_exception“ - ši klaida taip pat rodoma atnaujinus „Windows 10“ kompiuterį. Paprastai problema yra blogas atnaujinimas arba suderinamumo problema.
 • Mašinos tikrinimo išimties klaida Sistema sustabdyta - tai yra šios klaidos variantas, tačiau turėtumėte sugebėti ją išspręsti naudodamiesi šio straipsnio sprendimais.
 • Mašinos tikrinimo išimties vidinio laikmačio klaida - dar vienas pradinės klaidos variantas. Kaip ir su kitomis klaidomis, šią galima išspręsti naudojant vieną iš mūsų sprendimų.
 • Nepataisoma mašinos patikrinimo išimtis - tai taip pat gali atsirasti klaidų rūšis. Daugeliu atvejų klaidą sukelia aparatūros problema.
 • Machine_check_exception hal.dll, halmacpi.dll - kartais ši klaida parodys, kuris failas sukelia problemą. Dažniausios šios klaidos priežastys yra hal.dll ir halmacpi.dll.

Kaip ištaisyti MACHINE CHECK EXCEPTION BSOD klaidą

Turinys:

 1. Atnaujinkite tvarkykles
 2. Paleiskite BSOD trikčių šalinimo įrankį
 3. Paleiskite SFC nuskaitymą
 4. Paleiskite DISM
 5. Patikrinkite standųjį diską
 6. Pašalinkite savo vaizdo plokštės tvarkyklę
 7. Atnaujinkite savo BIOS
 8. Išjunkite greitą paleidimą ir CSM BIOS
 9. Išjunkite „Intel SpeedStep“ technologiją BIOS
 10. Išjunkite savo LAN adapterį
 11. Nustatykite „SATA Fast boot“ į „All devices“
 12. Atjunkite DVD ir papildomus kietuosius diskus
 13. Patikrinkite, ar nėra sugedusios aparatūros

Ištaisyti - „MACHINE CHECK EXCEPTION“ klaida sistemoje „Windows 10“

1 sprendimas - atnaujinkite tvarkykles

„Blue Screen of Death“ klaidas dažnai sukelia nesuderinami arba pasenę tvarkyklės, todėl labai svarbu atnaujinti tvarkykles kuo dažniau. Norint, kad „Windows 10“ atpažintų ir naudotų jūsų aparatinę įrangą, jūsų tvarkyklės turi būti atnaujintos, o jei taip nėra, jūsų kompiuteris suges, suteikdamas klaidą „MACHINE CHECK EXCEPTION“.

Lengviausias būdas išspręsti šią problemą yra atnaujinti tvarkykles ir visus reikalingus tvarkykles galite atsisiųsti iš aparatūros gamintojo svetainės. Vartotojai patvirtino, kad atnaujinę tvarkykles pašalino problemą, todėl būtinai išbandykite.

Automatiškai atnaujinkite tvarkykles

Vairuotojų paieška savarankiškai gali užtrukti. Taigi, patariame naudoti įrankį, kuris tai padarys už jus automatiškai. Automatinio tvarkyklės atnaujinimo priemonės naudojimas tikrai sutaupys jus nuo vargo ieškant tvarkyklių rankiniu būdu ir visada atnaujins jūsų sistemą su naujausiomis tvarkyklėmis.

„Tweakbit“ tvarkyklių atnaujinimo priemonė (patvirtinta „Microsoft“ ir „Norton Antivirus“) padės automatiškai atnaujinti tvarkykles ir išvengti kompiuterio pažeidimų, kuriuos sukelia diegiant netinkamas tvarkyklių versijas.  Po kelių bandymų mūsų komanda padarė išvadą, kad tai yra geriausiai automatizuotas sprendimas.

Čia yra trumpas vadovas, kaip jį naudoti:

 1. Atsisiųskite ir įdiekite „  TweakBit“ tvarkyklės atnaujinimo priemonętvarkyklės atnaujinimo paleidimo langas
 2. Įdiegus programą, kompiuteris pradės automatiškai ieškoti pasenusių tvarkyklių. „Driver Updater“ patikrins jūsų įdiegtų tvarkyklių versijas pagal naujausių versijų debesų duomenų bazę ir rekomenduos tinkamai atnaujinti. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai palaukti, kol bus baigtas nuskaitymas.

  „Tweakbit“ tvarkyklės atnaujinimo programos nuskaitymo procesas

 3. Baigę nuskaityti, gausite visų jūsų kompiuteryje rastų tvarkyklių ataskaitą. Peržiūrėkite sąrašą ir pažiūrėkite, ar norite atnaujinti kiekvieną tvarkyklę atskirai, ar visas iš karto. Norėdami atnaujinti vieną tvarkyklę vienu metu, spustelėkite nuorodą „Atnaujinti tvarkyklę“ šalia tvarkyklės pavadinimo. Arba tiesiog spustelėkite mygtuką „Atnaujinti viską“ apačioje, kad automatiškai įdiegtumėte visus rekomenduojamus naujinimus.

  Automatiškai atnaujinti baigta

  Pastaba:  Kai kuriuos tvarkykles reikia įdiegti keliais žingsniais, todėl turėsite kelis kartus paspausti mygtuką „Atnaujinti“, kol bus įdiegti visi jo komponentai.

2 sprendimas - paleiskite BSOD trikčių šalinimo įrankį 

Kitas dalykas, kurį mes čia bandysime, yra „Windows 10“ integruoto trikčių šalinimo įrankio naudojimas. Šis įrankis gali būti naudojamas sprendžiant įvairiausias problemas, įskaitant BSOD problemas. Taigi, tai taip pat gali būti naudinga nagrinėjant klaidą MACHINE CHECK EXCEPTION.

Štai kaip paleisti „Windows 10“ trikčių šalinimo įrankį:

 1. Atidarykite programą „  Nustatymai“  ir eikite į   skyrių „ Atnaujinimas ir sauga“ .
 2. Kairėje esančiame meniu pasirinkite Trikčių šalinimas  .
 3.  Dešinėje srityje pasirinkite  BSOD ir spustelėkite  Vykdyti trikčių šalinimo įrankį .
 4. Vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas, kad užbaigtumėte trikčių šalinimo įrankį.

3 sprendimas - vykdykite SFC nuskaitymą

Kitas trikčių šalinimo įrankis, kurį bandysime, yra SFC nuskaitymas. Tai yra komandinės eilutės įrankis, taisantis sugadintus sistemos failus, kurie gali išspręsti BSOD problemas.

Štai kaip paleisti SFC nuskaitymą sistemoje „Windows 10“:

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite mygtuką Pradėti meniu ir atidarykite  komandų eilutę (administratorius).
 2. Įveskite šią eilutę ir paspauskite Enter: sfc / scannow 
 3. Palaukite, kol procesas bus baigtas (tai gali užtrukti).
 4. Jei sprendimas bus rastas, jis bus automatiškai pritaikytas.
 5. Dabar uždarykite komandų eilutę ir iš naujo paleiskite kompiuterį.

4 sprendimas - paleiskite DISM

Trečiasis komandinės eilutės trikčių šalinimo įrankis, kurį čia išbandysime, yra DISM. Dislokavimo vaizdų aptarnavimas ir valdymas (DISM), kaip sakoma jos pavadinime, iš naujo įdiegia sistemos vaizdą, o tai gali padėti išspręsti BSOD problemas, pvz., MAŠINŲ PATIKRINIMO IŠIMTIS.

Apžvelgsime standartinę ir procedūrą, kurioje naudojamos toliau nurodytos diegimo laikmenos:

 • Standartinis būdas
 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Pradėti ir atidarykite komandų eilutę (administratorius).
 2. Įklijuokite šią komandą ir paspauskite Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Palaukite, kol nuskaitymas bus baigtas.
 4. Iš naujo paleiskite kompiuterį ir bandykite dar kartą atnaujinti.
 • Su „Windows“ diegimo laikmena
 1. Įdėkite „Windows“ diegimo laikmeną.
 2. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite meniu Pradėti ir meniu pasirinkite komandų eilutę (administratorius).
 3. Komandų eilutėje įveskite šias komandas ir po kiekvienos paspauskite Enter:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Dabar įveskite šią komandą ir paspauskite Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Įsitikinkite, kad pakeisite  X  reikšmę pritvirtinto disko raidę įdiegę „Windows 10“.
 6. Baigę procedūrą, iš naujo paleiskite kompiuterį.

5 sprendimas - patikrinkite standųjį diską

Jei kietajame diske kažkas negerai, reikia tikėtis BSOD problemų. Taigi, paleiskite komandą chkdsk, norėdami nuskaityti standųjį diską ir išspręsti galimas problemas.

Štai kaip paleisti komandą „chkdsk“ sistemoje „Windows 10“:

 1. Įveskite išplėstinį paleidimą (paleiskite kompiuterį iš naujo, laikydami nuspaudę klavišą „ Shift“ ).
 2. Pasirinkite  Trikčių šalinimas> Išplėstinės parinktys .
 3.  Parinkčių sąraše pasirinkite  Komandinė eilutė .
 4. Kai pasirodys komandinė eilutė, įveskite šias eilutes ir paspauskite Enter po kiekvienos eilutės, kad ją paleistumėte:
  • bootrec.exe / rebuildbcd
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Kai kurie vartotojai taip pat siūlo, kad taip pat turite paleisti papildomas „  chkdsk“  komandas. Norėdami atlikti šias komandas, turite žinoti visų kietojo disko skaidinių disko raides. Komandų eilutėje turėtumėte įvesti šiuos duomenis (bet nepamirškite naudoti raidžių, atitinkančių kietojo disko skaidinius kompiuteryje):
  • chkdsk / rc:
  • c hkdsk / rd:

  Tai tik mūsų pavyzdys, todėl nepamirškite, kad turite atlikti komandą chkdsk kiekvienam kietajame diske, kurį turite.

 6. Iš naujo paleiskite kompiuterį ir patikrinkite, ar problema išspręsta.

6 sprendimas - pašalinkite grafikos plokštės tvarkyklę

Nors rekomenduojama naudoti naujausias tvarkykles, kartais naujausioms tvarkyklėms gali kilti tam tikrų problemų su „Windows 10“, todėl rekomenduojama jas pašalinti ir pakeisti senesne versija. Norėdami pašalinti grafikos plokštės tvarkyklę, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Atsisiųskite „Display Driver Uninstaller“.
 2. Paleiskite įrankį ir vykdykite instrukcijas.

Pašalinę ekrano tvarkyklę, tiesiog turite apsilankyti savo grafikos plokštės gamintojo svetainėje ir atsisiųsti grafinės plokštės tvarkykles. Tik būtinai atsisiųskite senesnę tvarkyklių versiją, o ne tą, kurią turėjote anksčiau. Nors šie sprendimai taikomi „Nvidia“ grafinėms kortelėms, tai taip pat gali veikti ir AMD savininkams.

7 sprendimas - atnaujinkite savo BIOS

Mašina Patikrinkite išimtį mėlyną ekraną

Pasak vartotojų, MACHINE CHECK EXCEPTION klaidą gali sukelti pasenusi BIOS, o jei norite ištaisyti šią klaidą, gali tekti atnaujinti BIOS. Atnaujinę BIOS, įgalinsite naujas pagrindinės plokštės funkcijas ir išspręsite galimas procesoriaus ir pagrindinės plokštės suderinamumo problemas.

Turėkite omenyje, kad BIOS atnaujinimas yra sudėtinga procedūra. Jei tinkamai neatliekate jos, galite visam laikui pakenkti savo kompiuteriui. Jei nuspręsite atnaujinti BIOS, būkite ypač atsargūs ir išsamių instrukcijų ieškokite pagrindinės plokštės vadove.

8 sprendimas - išjunkite greitą paleidimą ir CSM BIOS

Daugelis vartotojų pranešė, kad išjungus greitą paleidimą ir CSM BIOS, „Windows 10“ ištaisyta „MACHINE CHECK EXCEPTION Blue Screen of Death“ klaida, todėl primygtinai rekomenduojame išjungti šias funkcijas iš BIOS. Norėdami sužinoti, kaip pasiekti BIOS ir kaip išjungti šias funkcijas, patikrinkite pagrindinės plokštės vadovą, kur rasite išsamių instrukcijų.

 • TAIP PAT SKAITYKITE: Pataisymas: kritinei paslaugai nepavyko „BSoD“ klaida sistemoje „Windows 10“

9 sprendimas - išjunkite „Intel SpeedStep“ technologiją BIOS

Nedaug vartotojų pranešė, kad išjungus „Intel SpeedStep“ technologiją BIOS, ši problema išsprendžiama, todėl galbūt norėsite tai išbandyti. Prieš įvesdami į BIOS, įsitikinkite, kad patikrinote pagrindinės plokštės vadovą, kur rasite išsamias instrukcijas, kaip įvesti BIOS ir kaip išjungti šią funkciją.

10 sprendimas - išjunkite savo LAN adapterį

Pasak vartotojų, klaidą „MACHINE CHECK EXCEPTION“ sukelia jūsų „Atheros“ tinklo adapteris, todėl norint išspręsti šią problemą patariama išjungti tinklo adapterį. Norėdami tai padaryti, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Paspauskite „ Windows“ klavišą + X, kad atidarytumėte „Power User“ meniu ir sąraše pasirinkite „ Device Manager“ .

  Mašina patikrina išimtį paleidžiant

 2. Kai atidaroma „ Device Manager“ , suraskite tinklo adapterį, dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite jį ir meniu pasirinkite Išjungti .

  Mašinos tikrinimo išimtis

 3. Iš naujo paleiskite kompiuterį ir patikrinkite, ar problema išspręsta.

Jei problema išspręsta, galbūt norėsite pabandyti atnaujinti tinklo adapterio tvarkyklę ir įgalinti adapterį dar kartą, tačiau jei tai nepadeda, turėtumėte pakeisti tinklo adapterį, nes jis gali būti sugedęs.

11 sprendimas - nustatykite „SATA Fast boot“ į „All devices“

Kai kurie vartotojai teigia, kad „ SATA Fast boot“ nustatymas į visus BIOS įrenginius ištaiso klaidą MACHINE CHECK EXCEPTION BSoD. Norėdami sužinoti, kaip pakeisti šį nustatymą, primygtinai patariame išsamią instrukciją patikrinti pagrindinės plokštės vadove.

12 sprendimas - atjunkite DVD ir papildomus kietuosius diskus

Mašinos tikrinimo išimtis „Windows 10“ įdiegimas

Vartotojai pranešė, kad dėl „MACHINE CHECK EXCEPTION“ klaidos nepavyksta įdiegti „Windows 10“, ir jei susiduriate su ta pačia problema, pabandykite atjungti DVD diskų įrenginį ir visus kitus įdiegtus standžiuosius diskus.

Kartais norint užbaigti sąrankos procesą reikia atjungti visus kitus standžiuosius diskus ir prijungti tik diegimo kietąjį diską. Jei turite tik vieną standųjį diską, prieš pradėdami sąrankos procesą, būtinai atjunkite DVD diskų įrenginį.

13 sprendimas - patikrinkite, ar nėra sugedusios aparatūros

„Windows 10“ naujinimas machine_check_exception

„Blue Screen of Death“ klaidas, tokias kaip MACHINE CHECK EXCEPTION, gali sukelti sugedusi aparatinė įranga, todėl primygtinai rekomenduojame patikrinti savo RAM, procesorių, pagrindinę plokštę ir visus kitus pagrindinius aparatūros komponentus. Nedaug vartotojų pranešė, kad klaida yra klaidingas procesorius, todėl pirmiausia patikrinkite procesorių.

MAŠINŲ TIKRINIMO IŠIMTIS „BSoD“ klaida gali sukelti tam tikrų problemų, tačiau šią klaidą galima lengvai pašalinti atlikus BIOS atnaujinimą arba pakeitus tam tikrus BIOS nustatymus.

Redaktoriaus pastaba : Šis įrašas iš pradžių buvo paskelbtas 2016 m. Birželio mėn. Ir nuo to laiko buvo visiškai atnaujintas ir atnaujintas dėl šviežumo, tikslumo ir išsamumo.

TAIP PAT SKAITYKITE:

 • NUSTATYTI: INVALID_KERNEL_HANDLE klaida „Windows 10“
 • Ištaisykite klaidos kodą 0xc004c003 sistemoje „Windows 10“
 • NUSTATYTI: USBDEVICE_DESCRIPTOR_FAILURE klaida sistemoje „Windows 10“
 • NUSTATYTI: CONFIG_INITIALIZATION_FAILED klaida „Windows 10“
 • NUSTATYTI: „Kmode_exception_not_handled“ sistemoje „Windows 10“